Buty trekkingowe
wytrzymałość, niezawodność i maksymalna wygoda
buty trekkingowe wysokie

Baltoro RR

Klasyka butów trekkingowych w najlepszym wydaniu. Doskonała propozycja dla osób poszukujących w pełni skórzanego obuwia bez membrany, które optymalnie spisuje się niemal przez cały rok.
899,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Naturalna skóra licowa
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka EVA
Podeszwa Vibram® 3D
Otok Nie
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Nie
Baltoro RR
Klasyka butów trekkingowych w najlepszym wydaniu. Doskonała propozycja dla osób poszukujących w pełni skórzanego obuwia bez membrany, które optymalnie spisuje się niemal przez cały rok.
Pomimo dużej popularności wodoodpornych membran oraz ich świetnych właściwości w obuwiu trekkingowym, włoska marka Zamberlan cały czas posiada w swojej ofercie tradycyjne modele, w których nie jest ona wykorzystywana. Pełny, skórzany but trekkingowy bazujący tylko na skórze licowej, to świetny wybór w trakcie cieplejszej części roku.

Buty trekkingowe Zamberlan Baltoro RR posiadają klasyczną sylwetkę. Ilość przeszyć w cholewce zmniejszono do minimum. Zastosowana naturalna skóra licowa została poddana specjalnej impregnacji Hydrobloc®, która gwarantuje jej optymalne właściwości użytkowe nawet w wilgotnych warunkach. Całość charakteryzuje się oddychalnością, dzięki czemu stopa ma zagwarantowany optymalny klimat nawet w trakcie intensywnego marszu.

Model ten zapewnia odpowiednie wsparcie podczas przemieszczania się z plecakiem. Wyjątkowo dobrze urzeźbiony bieżnik podeszwy pozwala na pewne podchodzenie i schodzenie stromymi szlakami. Z kolei na bardziej płaskich odcinkach nieoceniony okaże się system ZCS, odpowiadający za wyśmienitą amortyzację, która sprawnie tłumi wstrząsy powstające podczas każdego kroku.

Klasyczne buty trekkingowe Zamberlan Baltoro RR to:
  • Doskonałe właściwości na szlaku;
  • Klasyczna konstrukcja, dzięki której powstały buty trekkingowe bez membrany;
  • Fantastyczny klimat, zapewniany stopie dzięki cholewce wykonanej z wysokiej jakości skóry licowej;
  • Dobre zabezpieczenie materiałów przed wodą dzięki specjalistycznej impregnacji;
  • Zwiększona wytrzymałość gwarantowana przez wzmocnienie na palcach;
  • Maksymalna przyczepność w terenie oferowana przez podeszwę Vibram® 3D.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Trek Lite GTX RR
779,00 zł
zobacz szczegóły
Vioz GTX
979,00 zł
zobacz szczegóły
Crosser Plus GTX RR Lady
679,00 zł
zobacz szczegóły