Buty trekkingowe
wytrzymałość, niezawodność i maksymalna wygoda
buty trekkingowe wysokie

Baltoro RR

Klasyka butów trekkingowych w najlepszym wydaniu. Doskonała propozycja dla osób poszukujących w pełni skórzanego obuwia bez membrany, które optymalnie spisuje się niemal przez cały rok.
899,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Naturalna skóra licowa
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka EVA
Podeszwa Vibram® 3D
Otok Nie
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Nie
Baltoro RR
Klasyka butów trekkingowych w najlepszym wydaniu. Doskonała propozycja dla osób poszukujących w pełni skórzanego obuwia bez membrany, które optymalnie spisuje się niemal przez cały rok.
Pomimo dużej popularności wodoodpornych membran oraz ich świetnych właściwości w obuwiu trekkingowym, włoska marka Zamberlan cały czas posiada w swojej ofercie tradycyjne modele, w których nie jest ona wykorzystywana. Pełny, skórzany but trekkingowy bazujący tylko na skórze licowej, to świetny wybór w trakcie cieplejszej części roku.

Buty trekkingowe Zamberlan Baltoro RR posiadają klasyczną sylwetkę. Ilość przeszyć w cholewce zmniejszono do minimum. Zastosowana naturalna skóra licowa została poddana specjalnej impregnacji Hydrobloc®, która gwarantuje jej optymalne właściwości użytkowe nawet w wilgotnych warunkach. Całość charakteryzuje się oddychalnością, dzięki czemu stopa ma zagwarantowany optymalny klimat nawet w trakcie intensywnego marszu.

Model ten zapewnia odpowiednie wsparcie podczas przemieszczania się z plecakiem. Wyjątkowo dobrze urzeźbiony bieżnik podeszwy pozwala na pewne podchodzenie i schodzenie stromymi szlakami. Z kolei na bardziej płaskich odcinkach nieoceniony okaże się system ZCS, odpowiadający za wyśmienitą amortyzację, która sprawnie tłumi wstrząsy powstające podczas każdego kroku.

Klasyczne buty trekkingowe Zamberlan Baltoro RR to:
  • Doskonałe właściwości na szlaku;
  • Klasyczna konstrukcja, dzięki której powstały buty trekkingowe bez membrany;
  • Fantastyczny klimat, zapewniany stopie dzięki cholewce wykonanej z wysokiej jakości skóry licowej;
  • Dobre zabezpieczenie materiałów przed wodą dzięki specjalistycznej impregnacji;
  • Zwiększona wytrzymałość gwarantowana przez wzmocnienie na palcach;
  • Maksymalna przyczepność w terenie oferowana przez podeszwę Vibram® 3D.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Z85 Gardena NW GTX
1 299,00 zł
zobacz szczegóły
Fox GTX
549,00 zł
zobacz szczegóły
Vioz Plus GTX RR
1 199,00 zł
zobacz szczegóły