Buty trekkingowe
wytrzymałość, niezawodność i maksymalna wygoda
buty trekkingowe wysokie

Crosser Plus GTX RR

Lekkie buty górskie, które oferują jednocześnie wysoką dynamikę i wsparcie kostki na trudniejszych fragmentach. Doskonały wybór do szybkiego przemieszczania się w terenie.
679,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój 3/4
Cholewka Cordura, kevlar, materiał tekstylny
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Extended Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka EVA
Podeszwa Vibram® Speed Hiking Lite
Otok Nie
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Nie
Zamberlan Crosser Plus GTX RR
Lekkie buty górskie, które oferują jednocześnie wysoką dynamikę i wsparcie kostki na trudniejszych fragmentach. Doskonały wybór do szybkiego przemieszczania się w terenie.
Biegi górskie i szybkie pokonywanie coraz trudniejszych szlaków w ostatnich latach zdecydowanie zyskują na popularności. Dla wszystkich tych, którzy chcą sprawniej przemierzać kolejne drogi, niekoniecznie biegiem, ale z niewielkim plecakiem, powstały buty Zamberlan Crosser Plus GTX® RR. Podwyższona cholewka oferuje zwiększoną stabilizację kostki na boki, natomiast lekka konstrukcja i wyśmienita amortyzacja gwarantują niezbędną zwinność, która pozwala zachować wysoką dynamikę marszu. Model ten wykorzystuje sprawdzone elementy z kilku rodzajów obuwia, łącząc je w dobrze współpracującą całość.

Buty wyposażono w nieco podwyższoną cholewkę, która oferuje dodatkowe wsparcie kostki, stabilizując ją na trudniejszych szlakach. Całość jest przy tym stosunkowo lekka. Wpływ na to mają takie materiały jak Cordura i Kevlar, które są jednocześnie bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Model ten sprawdza się podczas wykorzystania przez większą część roku, dzięki ochronie przed warunkami zewnętrznymi zapewnianymi przez membranę GORE-TEX® Extended Comfort. Daje ona gwarancję wysokiej wodoodporności i sprawnego odprowadzania wilgoci.

Lekkie buty turystyczne Zamberlan Crosser Plus GTX® RR zawdzięczają swoją popularność również doskonałej amortyzacji. Składa się na nią warstwa skutecznie pochłaniającej wstrząsy pianki, która odpowiada za komfort każdego kroku na najdłuższych trasach

Buty terenowe Zamberlan Crosser Plus GTX® RR to:
  • Podwyższona cholewka;
  • Wysoka stabilność w terenie;
  • Legendarne materiały – Cordura oraz Kevlar;
  • Wodoodporna membrana GORE-TEX® Extended Comfort;
  • Wzmocniona w kluczowych miejscach cholewka;
  • Bardzo skuteczna amortyzacja;
  • Wszechstronna podeszwa marki Vibram®.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Ridge Mid GTX RR
699,00 zł
zobacz szczegóły
Crosser Plus GTX RR Lady
679,00 zł
zobacz szczegóły
Vioz GTX Lady
979,00 zł
zobacz szczegóły