Buty trekkingowe
wytrzymałość, niezawodność i maksymalna wygoda
buty trekkingowe wysokie

Crosser Plus GTX RR

Lekkie buty górskie, które oferują jednocześnie wysoką dynamikę i wsparcie kostki na trudniejszych fragmentach. Doskonały wybór do szybkiego przemieszczania się w terenie.
679,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój 3/4
Cholewka Cordura, kevlar, materiał tekstylny
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Extended Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka EVA
Podeszwa Vibram® Speed Hiking Lite
Otok Nie
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Nie
Zamberlan Crosser Plus GTX RR
Lekkie buty górskie, które oferują jednocześnie wysoką dynamikę i wsparcie kostki na trudniejszych fragmentach. Doskonały wybór do szybkiego przemieszczania się w terenie.
Biegi górskie i szybkie pokonywanie coraz trudniejszych szlaków w ostatnich latach zdecydowanie zyskują na popularności. Dla wszystkich tych, którzy chcą sprawniej przemierzać kolejne drogi, niekoniecznie biegiem, ale z niewielkim plecakiem, powstały buty Zamberlan Crosser Plus GTX® RR. Podwyższona cholewka oferuje zwiększoną stabilizację kostki na boki, natomiast lekka konstrukcja i wyśmienita amortyzacja gwarantują niezbędną zwinność, która pozwala zachować wysoką dynamikę marszu. Model ten wykorzystuje sprawdzone elementy z kilku rodzajów obuwia, łącząc je w dobrze współpracującą całość.

Buty wyposażono w nieco podwyższoną cholewkę, która oferuje dodatkowe wsparcie kostki, stabilizując ją na trudniejszych szlakach. Całość jest przy tym stosunkowo lekka. Wpływ na to mają takie materiały jak Cordura i Kevlar, które są jednocześnie bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Model ten sprawdza się podczas wykorzystania przez większą część roku, dzięki ochronie przed warunkami zewnętrznymi zapewnianymi przez membranę GORE-TEX® Extended Comfort. Daje ona gwarancję wysokiej wodoodporności i sprawnego odprowadzania wilgoci.

Lekkie buty turystyczne Zamberlan Crosser Plus GTX® RR zawdzięczają swoją popularność również doskonałej amortyzacji. Składa się na nią warstwa skutecznie pochłaniającej wstrząsy pianki, która odpowiada za komfort każdego kroku na najdłuższych trasach

Buty terenowe Zamberlan Crosser Plus GTX® RR to:
  • Podwyższona cholewka;
  • Wysoka stabilność w terenie;
  • Legendarne materiały – Cordura oraz Kevlar;
  • Wodoodporna membrana GORE-TEX® Extended Comfort;
  • Wzmocniona w kluczowych miejscach cholewka;
  • Bardzo skuteczna amortyzacja;
  • Wszechstronna podeszwa marki Vibram®.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Z85 Gardena NW GTX
1 299,00 zł
zobacz szczegóły
Tofane NW GTX RR
1 549,00 zł
zobacz szczegóły
Rolle GTX
929,00 zł
zobacz szczegóły