Buty trekkingowe
wytrzymałość, niezawodność i maksymalna wygoda
buty trekkingowe wysokie

Zenith Mid GTX RR

Model będący lekkimi butami turystycznymi, które zapewnią wysoki komfort chodzenia podczas wycieczek oraz przemieszczania się po szlakach. Całość oferuje wysoką przyczepność oraz doskonale zabezpiecza przed niesprzyjającą pogodą.
589,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój 3/4
Cholewka Naturalna skóra dwoinowa, Cordura
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka EVA
Podeszwa Vibram® Active
Otok Nie
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Nie
Zamberlan Zenith Mid GTX RR
Model będący lekkimi butami turystycznymi, które zapewnią wysoki komfort chodzenia podczas wycieczek oraz przemieszczania się po szlakach. Całość oferuje wysoką przyczepność oraz doskonale zabezpiecza przed niesprzyjającą pogodą.
Wyższa wersja niezwykle popularnego modelu butów, która zapewnia większe wsparcie w nieco trudniejszym terenie. Model ten stanowi doskonałe rozwiązanie dla turystów przemieszczających się z niewielkim plecakiem, poszukujących zwiększonej stabilizacji. Nowoczesna stylistyka zapewnia butom świetny wygląd, przez co są one z chęcią użytkowane nie tylko w terenie.

Buty do turystyki Zamberlan Zenith Mid GTX® RR to doskonałe połączenie naturalnej skóry z panelami z lżejszego materiału. Zastosowana impregnacja chroni je przed szybkim namakaniem w czasie opadów deszczu. Taka kombinacja zachowuje wysoką oddychalność i niezbędną w terenie wytrzymałość. Buty dobrze sprawdzają się w czasie mniej sprzyjającej pogody dzięki zastosowaniu membrany GORE-TEX® Performance Comfort, która nie dopuszcza wody do wnętrza buta. Taka konstrukcja pozwala również na skuteczne usuwanie wilgotnego powietrza na zewnątrz, co pomaga w zachowaniu optymalnego klimatu podczas aktywności.

Buty posiadają dopracowaną podeszwę. Terenowy bieżnik, zapewnia odpowiednią przyczepność zarówno na bezdrożach, jak i na utwardzonym podłożu, dzięki czemu model ten zachowuje dużą wszechstronność. System amortyzacji ZCS składa się między innymi z panelu z pianki tłumiącej wstrząsy, która zmniejsza obciążenia przenoszone na kolana w czasie intensywnego marszu.

Buty turystyczne Zamberlan Zenith Mid GTX® RR to:
  • Nowoczesna stylistyka;
  • Doskonałe właściwości użytkowe dzięki połączeniu w cholewce naturalnej skóry i materiałowych paneli;
  • Skutecznie chroniąca przed szybkim namakaniem hydrofobowa impregnacja Hydrobloc®;
  • Wysoka oddychalność, utrzymująca optymalny dla stopy klimat;
  • Pełna ochrona przed wodą dzięki membranie GORE-TEX® Performance Comfort;
  • Komfortowe wnętrze;
  • Zwiększona wytrzymałość dzięki wzmocnieniu w okolicy palców.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Vioz GTX
1 069,00 zł
zobacz szczegóły
Fox GTX
549,00 zł
zobacz szczegóły
Rolle GTX
929,00 zł
zobacz szczegóły