Buty turystyczne niskie
lekkość, zwinność i doskonała przyczepność
Buty turystyczne niskie
oddcyhalność, niska waga i świetna dynamika
buty turystyczne niskie

Intrepid RR

Buty podejściowe Zamberlan Intrepid RR to w całości włoski model, który świetnie sprawdzi się podczas dojścia do ściany wspinaczkowej, a także pokonywania wymagających szlaków. Prócz cech technicznych prezentują się po prostu świetnie ze względu na zastosowaną wytrzymałą skórę zamszową.
599,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Cholewka Zamsz
Membrana ---
Podeszwa Vibram® Predator
Podszewka Siateczka
Śródpodeszwa Pianka EVA
Wzmocniony przód Tak

Zamberlan Intrepid RR
Wygodne buty podejściowe dzięki podszewce z siateczki ułatwią odprowadzanie nadmiaru wilgoci powstającej podczas wysiłku podejmowanego w górach.
W tym modelu doskonale widać włoski gust objawiający się w cholewce wykonanej z wysokiej jakości skóry zamszowej, a także techniczne podejście projektantów Zamberlan, co zaowocowało zastosowaniem wielu rozwiązań idealnie sprawdzających się podczas podejść pod górskie ściany. Zamberlan Intrepid RR dla lepszej ochrony przed namakaniem w trakcie niespodziewanej zmiany pogody został pokryty specjalną impregnacją Hydrobloc®. Istotną sprawą w trakcie górskich aktywności jest optymalne dopasowanie buta do stopy za, co w tym modelu odpowiada precyzyjny system wiązania. Sięga on niemal samego czubka palców i pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy stabilnością a komfortem. Z racji charakteru butów podejściowych Zamberlan Intrepid RR na ich czubku umieszczone zostało wzmocnienie w postaci kawałka wytrzymałej gumy. Dzięki temu łatwiej będzie uniknąć przypadkowych uszkodzeń mechanicznych w kontakcie ze skałą. W tym modelu skorzystano z Zamberlan Air System, co przekłada się na skuteczniejsze odprowadzanie nadmiaru wilgoci powstającej podczas wysiłku. Dzięki temu o wiele łatwiej zachować komfortowy suchy klimat wokół stóp.

Czym byłby but podejściowy bez odpowiedniej amortyzacji? Projektanci Zamberlan w tym modelu wykorzystują śródpodeszwę wykonaną z pianki EVA, która tłumi wstrząsy związane z górską wędrówką. Wsparta ona została podeszwą Vibram® Predator o świetnych właściwościach trakcyjnych, a także przyczepności, która z pewnością przyda się w trakcie wypadu w skały.

Buty podejściowe Zamberlan Intrepid RR to:
  • Zamszowa cholewka o świetnym wyglądzie;
  • Impregnacja zwiększająca ochronę przed szybkim namakaniem butów;
  • Precyzyjny system wiązania;
  • Wysoka amortyzacja pianki EVA;
  • Wzmocnienia z gumy dla większej wytrzymałości całej konstrukcji;
  • Świetna przyczepność dzięki technicznej podeszwie Vibram® Predator
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.

Zobacz także