Buty turystyczne niskie
lekkość, zwinność i doskonała przyczepność
Buty turystyczne niskie
oddcyhalność, niska waga i świetna dynamika
buty turystyczne niskie

Zenith GTX RR

Klasyka w kolekcji włoskiego producenta obuwia. Lekkie półbuty turystyczne wyposażone w membranę, gwarantujące wygodę w niezliczonej ilości sytuacji.
519,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Cholewka Naturalna skóra dwoinowa, Cordura
Membrana GORE-TEX® Extended Comfort Footwear
Podeszwa Vibram® Active
Podszewka Materiał tekstylny
Śródpodeszwa Pianka EVA
Wzmocniony przód Tak

Zamberlan Zenith GTX RR
Klasyka w kolekcji włoskiego producenta obuwia. Lekkie półbuty turystyczne wyposażone w membranę, gwarantujące wygodę w niezliczonej ilości sytuacji.
Niezwykle popularne buty włoskiej marki Zamberlan, które cieszą się niezmiennym powodzeniem od wielu sezonów. Wynika to między innymi z ich wszechstronności, która sprawia, że doskonale sprawdzą się w czasie wyjazdów turystycznych czy krótszych wycieczek po łatwiejszych szlakach, jak również podczas codziennego użytkowania. Wszędzie zapewnią wysoki komfort i optymalną ochronę stopy.

Charakterystyczny wygląd buty turystyczne Zamberlan Zenith GTX® RR zawdzięczają budowie cholewki, w której wykorzystano naturalną skórę, uzupełnioną przez panele z lekkiego i niezwykle wytrzymałego materiału. Daje to optymalne połączenie oddychalności i wytrzymałości. Buty dobrze sprawują się również w przejściowych porach roku dzięki zastosowaniu membrany GORE-TEX® Extended Comfort, która nie dopuszcza wody do wnętrza buta. Całość umożliwia jednak pozbycie się wilgoci i zapewnienie stopie optymalnych warunków.

Zastosowanie dopracowanego, terenowego bieżnika, zapewnia odpowiednią przyczepność zarówno na bezdrożach, jak i na utwardzonym podłożu, dzięki czemu buty zachowują dużą wszechstronność. System amortyzacji ZCS składa się między innymi z pianki tłumiącej wstrząsy, która zmniejsza obciążenia przenoszone na kolana w czasie intensywnego marszu. Wielozadaniowe buty turystyczne to optymalny wybór dla wszystkich poszukujących maksymalnie wszechstronnego obuwia.

Buty turystyczne Zamberlan Zenith GTX® RR to:
  • Świetny wygląd, dzięki czemu buty sprawdzają się nie tylko w terenie;
  • Doskonałe połączenie w cholewce naturalnej skóry i materiałowych paneli;
  • Hydrofobowa impregnacja Hydrobloc® skutecznie chroniąca przed szybkim namakaniem;
  • Wysoka oddychalność, utrzymująca optymalny dla stopy klimat;
  • Pełna ochrona przed wodą dzięki membranie GORE-TEX® Extended Comfort;
  • Komfortowe wnętrze;
  • Zwiększona wytrzymałość dzięki wzmocnieniu w okolicy palców.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Airound GTX RR Lady
699,00 zł
zobacz szczegóły
Intrepid RR
599,00 zł
zobacz szczegóły
Airound GTX RR
699,00 zł
zobacz szczegóły