Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

4000 Eiger EVO GTX RR

Doskonałe buty wysokogórskie zapewniające optymalne właściwości na najwyższych alpejskich szczytach. Świetny wybór na wymagające warunki pogodowe, który pozwoli optymalnie zabezpieczyć nogi przed śniegiem, wodą i niską temperaturą.
2 749,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Cordura, syntetyczna skóra
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o potrójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Teton
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Tak
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan 4000 Eiger EVO GTX RR
Doskonałe buty wysokogórskie zapewniające optymalne właściwości na najwyższych alpejskich szczytach. Świetny wybór na wymagające warunki pogodowe, który pozwoli optymalnie zabezpieczyć nogi przed śniegiem, wodą i niską temperaturą.Doskonałe buty wysokogórskie zapewniające optymalne właściwości na najwyższych alpejskich szczytach. Świetny wybór na wymagające warunki pogodowe, który pozwoli optymalnie zabezpieczyć nogi przed śniegiem, wodą i niską temperaturą.
Buty przeznaczone do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Zaprojektowana przez specjalistów z marki Zamberlan konstrukcja gwarantuje optymalne warunki podczas przebywania na większych wysokościach. Zapewnia kompleksową ochronę stopy przed niską temperaturą, śniegiem i wodą, pozwalając w pełni skupić się na pokonywaniu kolejnych metrów.

Buty górskie Zamberlan 4000 Eiger GTX® RR charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością. Wpływ na to mają użyte materiały – Cordura oraz maksymalnie wytrzymały gumowy otok wykonany w technologii RRS. Dzięki temu całość optymalnie sprawdza się w skalnym i lodowym środowisku najwyższych partii gór. Charakterystycznym elementem cholewki jest wysoki ochraniacz przeciwśnieżny. Pozwala on dobrze odgrodzić się od śniegu, a uszczelniony zamek ułatwia zakładanie i zdejmowanie.

Maksymalną ochronę przed wodą gwarantuje membrana GORE-TEX® Insulated Comfort nie dopuszczająca jej do środka. Oferuje ona jednocześnie wysoką oddychalność, tak aby stopy miały zapewnione możliwie komfortowe warunki. Zastosowanie warstwy ocieplającej pomaga z kolei w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w czasie wspinaczki.

Obuwie wysokogórskie doskonale sprawdza się użytkowane zarówno z rakami, jak i bez nich. Zawdzięcza to optymalnie przygotowanej podeszwie Vibram® Teton.

Buty wysokogórskie Zamberlan 4000 Eiger GTX® RR to:
  • Wysoki, zintegrowany ochraniacz przeciwśnieżny;
  • Wygoda zapinania rzepem i uszczelnionym zamkiem;
  • Maksymalna wytrzymałość dzięki zastosowaniu Cordury oraz wysokiego gumowego otoku;
  • Maksymalne zabezpieczenie przed wilgocią dzięki zastosowaniu membrany GORE-TEX® Insulated Comfort;
  • Świetna termika zapewniająca stopom odpowiednią temperaturę;
  • Optymalna współpraca z rakami automatycznymi;
  • Maksymalna precyzja wykonania dzięki produkcji odbywającej się we włoskiej fabryce.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

8000 Everest Plus RR
3 539,00 zł
zobacz szczegóły
Baltoro GTX
1 199,00 zł
zobacz szczegóły
6000 Karka Evo RR
2 499,00 zł
zobacz szczegóły