Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

6000 Karka Evo RR

Efekt ewolucji jednego z najlepszych butów wysokogórskich na rynku. Drobne zmiany pozwoliły dodatkowo obniżyć jego wagę i zapewnić fantastyczne właściwości w ekstremalnych warunkach.
2 499,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Superfabric®, syntetyczna skóra
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana Nie
Śródpodeszwa Pianka o podwójnej gęstości + wkładka karbonowa
Podeszwa Zamberlan Vibram® Penia
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Tak
Raki pół-automat. ---
Zamberlan 6000 Karka Evo RR
Efekt ewolucji jednego z najlepszych butów wysokogórskich na rynku. Drobne zmiany pozwoliły dodatkowo obniżyć jego wagę i zapewnić fantastyczne właściwości w ekstremalnych warunkach.
Doskonałe buty dla himalaistów zdobywających kolejne szczyty o wysokości dochodzącej do 6000 m n.p.m. Choć wydawało się to już niemal niemożliwe, kolejne wcielenie tego modelu wprowadza kilka niedużych innowacji, dodatkowo zwiększających funkcjonalność całości na dużych wysokościach. Podstawowe rozwiązania przeniesiono jednak z dobrze znanego modelu Zamberlan 6000 Karka RR, dzięki czemu użytkownicy mają pewność, że zachowana została wygoda i słynna wytrzymałość całej konstrukcji.

Największy wpływ na buty mają zmiany, jakie zaszły w jego dolnej części. Jedna z nich jest niewidoczna z zewnątrz – to rewolucyjny element śródpodeszwy usztywniający całą konstrukcję - Zamberlan Carbon Fiber Mid-Soul. W warstwie tej zastosowano kilka materiałów, między innymi aluminium oraz włókno węglowe. Nowoczesne materiały gwarantują połączenie ultralekkiej wagi z odpowiednią sztywnością. Ponadto wewnątrz elementu zamknięto przestrzenną strukturę w kształcie plastra miodu, która dodatkowo zwiększa właściwości izolacyjne.

Doskonałe rozłożenie pianek amortyzujących o różnych twardościach pozwala zachować maksymalną kontrolę i zapewnić tłumienie w wymagających tego miejscach. Opracowana z myślą o butach wysokogórskich podeszwa Vibram® Penia oferuje maksymalną trakcję w najbardziej ekstremalnym górskim terenie.

Cholewka butów wysokogórskich Zamberlan 6000 Karka Evo RR nadal charakteryzuje się legendarną wytrzymałością. Jest to zasługa między innymi materiału Superfabric® - specjalna tkanina z naniesionymi na nią maksymalnie wytrzymałymi na uszkodzenia płytkami. Całość pozostaje przez to lekka i stosunkowo elastyczna, dzięki czemu cholewkę można dopasować do stopy za pomocą fantastycznego systemu sznurowania. W dolnej części całość jest wykończona trwałym otokiem.

Dopracowane buty wysokogórskie Zamberlan 6000 Karka Evo RR to:
  • Techniczna konstrukcja o jeszcze niższej wadze;
  • Maksymalnie wytrzymałe materiały przygotowane na ekstremalne warunki;
  • Dopracowany kształt cholewki z panelami zapewniającymi odpowiednią ruchomość nogi;
  • Wyjmowany wewnętrzny botek zapewniający wysoki komfort termiczny;
  • Precyzyjny system sznurowania z możliwością różnego napięcia poszczególnych stref;
  • Dobrze dopasowany ochraniacz przeciwśnieżny;
  • Nowoczesna podeszwa oferująca wyśmienitą trakcję w terenie górskim.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły
Dufur GTX RR
1 299,00 zł
zobacz szczegóły
8000 Everest Plus RR
3 539,00 zł
zobacz szczegóły