Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

6000 Karka RR

But stworzony do zdobywania bardzo wysokich szczytów w skrajnych warunkach pogodowych. Dopracowana, wytrzymała konstrukcja sprawdzi się podczas podejmowania największych wyzwań wspinaczkowych.
2 499,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Superfabric®, syntetyczna skóra
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana Nie
Śródpodeszwa Pianka o potrójnej gęstości
Podeszwa Zamberlan Vibram® Teton
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Tak
Raki pół-automat. ---
Zamberlan 6000 Karka RR
But stworzony do zdobywania bardzo wysokich szczytów w skrajnych warunkach pogodowych. Dopracowana, wytrzymała konstrukcja sprawdzi się podczas podejmowania największych wyzwań wspinaczkowych.
Buty wysokogórskie marki Zamberlan, które doskonale spiszą się na odsłoniętych ścianach czy w zaśnieżonych kuluarach. Optymalny wybór podczas zdobywania szczytów w zimowych warunkach. Dzięki wewnętrznemu botkowi z możliwością jego wyjęcia, całość gwarantuje wyśmienite właściwości termiczne zarówno podczas przebywania na zewnątrz, jak i w namiocie, w czasie oczekiwania na okno pogodowe.

Obszerna cholewka zapewnia stopie sporo przestrzeni, chroniąc ją przed szybkim przemarznięciem. Do jej wykonania użyto maksymalnie wytrzymałych materiałów. Zdecydowanie wyróżnia się tutaj Superfabric® - specjalna tkanina z naniesionymi na nią maksymalnie wytrzymałymi na uszkodzenia płytkami. Dzięki temu całość pozostaje lekka i stosunkowo elastyczna, a jednocześnie zapewnia świetną ochronę przed przetarciem o skały, lód czy nawet przypadkowe uszkodzenie rakiem. W dolnej części całość jest wykończona trwałym otokiem. U góry umieszczono z kolei wysoki neoprenowy kołnierz, który chroni przed dostawaniem się śniegu do środka.

Buty wysokogórskie Zamberlan 6000 Karka RR posiadają fantastyczny system sznurowania, dzięki któremu można je w pełni dopasować do potrzeb. Zastosowana blokada pozwala na niezależne sznurowanie górnej i dolnej części buta. Model ten doskonale współpracuje z rakami automatycznymi gwarantując wysoką precyzję i maksymalne dopasowanie.

Zaawansowane buty wysokogórskie Zamberlan 6000 Karka RR to:
  • Konstrukcja w całości podporządkowana przebywaniu na dużych wysokościach;
  • Maksymalna wytrzymałość w ekstremalnych warunkach;
  • Odpowiednio ukształtowana cholewka zapewniająca stopie dużą ilość miejsca;
  • Wyjmowany wewnętrzny botek zapewniający wysoki komfort termiczny;
  • Precyzyjny system sznurowania z możliwością różnego napięcia poszczególnych stref;
  • Fantastyczna podeszwa oferująca wysoką przyczepność.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

8000 Everest Plus RR
3 539,00 zł
zobacz szczegóły
Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły
Dufur GTX RR
1 299,00 zł
zobacz szczegóły