Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

8000 Everest Plus RR

But o którego przeznaczeniu mówi sama nazwa. Wysokogórskie obuwie zaprojektowane na największe wysokości. Dopracowana konstrukcja i perfekcyjne wykończenie gwarantuje niezawodność nawet na Dachu Świata.
3 539,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Cordura, syntetyczna skóra
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana Nie
Śródpodeszwa Pianka o potrójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Teton
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Tak
Raki pół-automat. ---
Zamberlan 8000 Everest Plus RR
But o którego przeznaczeniu mówi sama nazwa. Wysokogórskie obuwie zaprojektowane na największe wysokości. Dopracowana konstrukcja i perfekcyjne wykończenie gwarantuje niezawodność nawet na Dachu Świata.
Buty w wysokie góry stworzone dla profesjonalistów. Wyśmienita termika i maksymalna ochrona nóg przed śniegiem to zadania, z których model ten wywiązuje się znakomicie. To optymalny wybór dla himalaistów zdobywających najwyższe szczyty świata.

Buty wysokogórskie Zamberlan 8000 Everest Plus RR to model, na którym można polegać w najtrudniejszych sytuacjach, takich jak skrajnie niskie temperatury, wiatr czy śnieżyce. Cholewka buta płynnie przechodzi w wysoki ochraniacz przeciwśnieżny, skutecznie chroniąc przed dostawaniem się białego puchu do środka. Całość jest zamykana zamkiem i rzepem dla łatwego zakładania i ściągania. Zastosowanie wytrzymałej Cordury oraz bardzo rozbudowanego, gumowego otoku w dolnej części, gwarantuje ponadprzeciętną wytrzymałość całej konstrukcji w starciu z lodem i skałami.

Wygodnym rozwiązaniem w obuwiu wysokogórskim jest wyjmowany botek wewnętrzny. Zapewnia on wysoki stopień termoizolacji, chroniąc stopy przed szybkim wychłodzeniem zarówno w butach, jak i podczas poruszania się wewnątrz namiotu.

Doskonałe buty górskie na największe wysokości zaopatrzono w najlepsze dostępne podeszwy – Vibram® Teton, które pozwalają na precyzyjne poruszanie się zarówno w rakach automatycznych, jak i bez nich, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Buty wysokogórskie Zamberlan 8000 Everest Plus RR to:
  • Wszystkie elementy podporządkowane niezawodności na dużych wysokościach;
  • Bardzo wytrzymałe materiały przygotowane na ekstremalne warunki;
  • Zintegrowany, wysoki ochraniacz przeciwśnieżny;
  • Wyjmowalny, wewnętrzny botek docieplający;
  • Wygodne zdejmowanie i zakładanie dzięki zastosowaniu niezawodnego zamka YKK®;
  • Pełny gumowy otok doskonale zabezpieczający przed uszkodzeniami;
  • Sztywna konstrukcja idealnie współpracująca z rakami automatycznymi.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

6000 Karka Evo RR
2 499,00 zł
zobacz szczegóły
Baltoro GTX
1 199,00 zł
zobacz szczegóły
Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły