Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Dru GTX RR

Lekkie buty wysokogórskie o wyjątkowo smukłej sylwetce. Optymalny wybór do technicznej wspinaczki zimowej, gdzie liczy się niezawodność i maksymalna precyzja.
1 599,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Skóra syntetyczna, Superfabric®
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o potrójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Teton
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Dru GTX RR
Lekkie buty wysokogórskie o wyjątkowo smukłej sylwetce. Optymalny wybór do technicznej wspinaczki zimowej, gdzie liczy się niezawodność i maksymalna precyzja.
Górskie buty często wybierane przez doświadczonych użytkowników, potrzebujących z jednej strony solidnego i ocieplonego modelu, a z drugiej możliwie kompaktowej konstrukcji, która dobrze sprawdzi się na bardzo technicznych odcinkach. Połączenie tych cech oferują buty wysokogórskie Zamberlan Dru GTX® RR.

Model ten posiada stosunkowo zwartą budowę cholewki. Zaawansowany materiał Superfabric® cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością na przetarcia i przecięcia, doskonale spisując się w trakcie użytkowania butów z rakami. Pozwolił on również obniżyć nieco wagę. Dodatkową ochronę zapewnia pełen gumowy otok o dużej szerokości. W górnej części cholewki umieszczono neoprenowy ochraniacz, który świetnie zabezpiecza przed dostawaniem się do środka odłamków lodu czy śniegu. Ochronę przed wodą stanowi niezawodna membrana GORE-TEX® Insulated Comfort. Całość jest lekko ocieplona, dzięki czemu stopy są lepiej chronione przed niskimi temperaturami.

Buty górskie Dru GTX® RR optymalnie współpracują z rakami automatycznymi, pozwalając z łatwością pokonywać lodospady czy zaśnieżone kuluary. Całość gwarantuje optymalną sztywność i pozwala na precyzyjne osadzanie zębów w lodzie. Podczas poruszania się bez raków za przyczepność odpowiada górska podeszwa Vibram® Teton. Charakterystyczny bieżnik został przygotowany z myślą o zróżnicowanym terenie, w tym o skalistym podłożu, na którym jego kształt sprawdza się wyśmienicie.

Buty wysokogórskie Zamberlan Dru GTX® RR to:
  • Wysoka precyzja podczas wspinaczki wysokogórskiej;
  • Nowoczesne materiały o wysokiej wytrzymałości - Superfabric®;
  • Niezawodna membrana GORE-TEX® z lekką ociepliną, zwiększającą izolację termiczną;
  • Zintegrowany neoprenowy ochraniacz przeciwśnieżny;
  • Przyczepna podeszwa oferująca kompatybilność z rakami automatycznymi;
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
Semi PCS
Semi PCS to system pozwalający na zastosowanie w obuwiu raków półautomatycznych. Umieszczenie w tylnej części podeszwy specjalnie ukształtowanego panelu oraz zagwarantowanie odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, zapewnia pełną kompatybilność. System Semi PCS jest najczęściej stosowany w technicznym obuwiu górskim, wykorzystywanym w wymagającym terenie.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

6000 Karka Evo RR
2 499,00 zł
zobacz szczegóły
4000 Eiger EVO GTX RR
2 749,00 zł
zobacz szczegóły
Baltoro GTX
1 199,00 zł
zobacz szczegóły