Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Dufur GTX RR

Dopracowany techniczny but wysokogórski o bardzo niskiej wadze. Idealny wybór podczas letniego zdobywania szczytów, kiedy pozwoli na niezwykle sprawne zdobywanie wysokości.
1 299,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Skóra syntetyczna, Cordura, Superfabric®
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o dwóch gęstościach
Podeszwa Vibram® Mulaz Evo
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Dufur GTX
Dopracowany techniczny but wysokogórski o bardzo niskiej wadze. Idealny wybór podczas letniego zdobywania szczytów, kiedy pozwoli na niezwykle sprawne zdobywanie wysokości.
Buty górskie Zamberlan Dufur GTX® to model zaprojektowany specjalnie do pokonywania technicznych dróg. Stanowi doskonała alternatywę na cieplejsze pory roku i nieco mniejsze wysokości, gdzie buty wysokogórskie z grubą izolacją są zbyt ciężkie. Całość doskonale sprawdzi się jednak nie tylko na skałach, ale także w śniegu i lodzie, dzięki możliwości założenia raków półautomatycznych oraz zapewnieniu wodoodpornych właściwości przez membranę GORE-TEX®.

Wyjątkowo lekka konstrukcja, jak na buty wysokogórskie, mogła powstać dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów. Panele z syntetycznej skóry zostały połączone z Cordurą, a także z materiałem Superfabric®, co jest gwarancją wysokiej niezawodności. Całość doskonale łączy gumowy otok, zabezpieczający cholewkę przed przypadkowym uszkodzeniem o kamienie. Wykonano go w specjalnej technologii opracowanej przez markę ZamberlanRRS. Zwiększa to jego żywotność, a także pomaga w zachowaniu optymalnego kształtu buta podczas jego użytkowania. Cały but pozostaje przy tym stosunkowo smukły, pozwalając na wysoką precyzję w czasie stawiania kolejnych kroków.

Buty Zamberlan Dufur GTX® wyposażono w skuteczny system amortyzacji, który doskonale spisze się podczas podchodzenia pod ścianę. Pianka o zróżnicowanej gęstości została umieszczona w śródpodeszwie w taki sposób, że świetnie tłumi uderzenia i wstrząsy. Za przyczepność odpowiada z kolei podeszwa Mulaz Evo. Jej zróżnicowany bieżnik pozwala sprawnie poruszać się zarówno w skałach, jak i na bardziej miękkim podłożu, dzięki czemu but dobrze sprawuje się na większości szlaków i dróg górskich.

Jeśli poszukujesz stosunkowo lekkich butów technicznych, które sprawdzą się również we współpracy z rakami półautomatycznymi, to model ten będzie doskonałym wyborem. Pełnię swoich możliwości pokaże w zróżnicowanym terenie górskim.

Lekkie buty górskie Zamberlan Dufur GTX® to:
  • Wysoka precyzja poruszania się w wymagającym terenie;
  • Wytrzymałe i jednocześnie lekkie materiały takie jak Cordura czy Superfabric®;
  • Membrana GORE-TEX® świetnie zabezpieczająca przed wodą;
  • Amortyzacja gwarantowana przez śródpodeszwę;
  • Wyspecjalizowana podeszwa Vibram® Mulaz Evo;
  • Możliwość perfekcyjnego dopasowania buta do stopy;
  • Wytrzymały gumowy otok;
  • Pełna kompatybilność z rakami półautomatycznymi.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
Semi PCS
Semi PCS to system pozwalający na zastosowanie w obuwiu raków półautomatycznych. Umieszczenie w tylnej części podeszwy specjalnie ukształtowanego panelu oraz zagwarantowanie odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, zapewnia pełną kompatybilność. System Semi PCS jest najczęściej stosowany w technicznym obuwiu górskim, wykorzystywanym w wymagającym terenie.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

6000 Karka Evo RR
2 499,00 zł
zobacz szczegóły
8000 Everest Plus RR
3 539,00 zł
zobacz szczegóły
Baltoro GTX
1 199,00 zł
zobacz szczegóły