Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Expert Pro GTX RR

Kultowe buty alpejskie przygotowane z myślą o wyzwaniach w wysokich górach. Gwarantują perfekcyjną współpracę z rakami automatycznymi i świetne właściwości w najtrudniejszym terenie.
1 599,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Naturalna skóra Perwanger
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o potrójnej gęstości
Podeszwa Zamberlan Vibram® Teton
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Tak
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Expert Pro GTX RR
Kultowe buty alpejskie przygotowane z myślą o wyzwaniach w wysokich górach. Gwarantują perfekcyjną współpracę z rakami automatycznymi i świetne właściwości w najtrudniejszym terenie.
Buty często wybierane przez doświadczonych alpinistów. Doskonale sprawdzają się podczas wspinaczki wysokogórskiej, oferując wysoką sztywność i precyzję w trakcie podążania na szczyt.

Techniczne buty górskie Zamberlan Expert Pro GTX® RR charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Konstrukcja w całości powstaje bowiem we włoskiej fabryce, gdzie nad procesem produkcji czuwają prawdziwi specjaliści. Do wykonania cholewki zastosowano jeden z najlepszych materiałów- naturalną skórę Perwanger. Posiada ona wyśmienite właściwości użytkowe, wsparte dodatkowo impregnacją Hydrobloc®. Niewielkie panele wykonano z syntetycznej skóry, która pozwala na odpowiednią pracę cholewki. Niezwykle istotne w obuwiu wysokogórskim jest zabezpieczenie stopy przed wodą. W tym modelu odpowiada za to membrana GORE-TEX® Insulated Comfort, która nie tylko chroni przed wodą, ale również posiada lekką warstwę docieplającą, która pozwala utrzymać termikę na odpowiednim poziomie.

Za wyjątkową wygodę odpowiada w tym modelu butów górskich dopracowany system wiązania, który dzięki blokadom sznurówek pozwala na ich inne napięcie w dolnej i górnej części cholewki. Ponadto wpływ na dopasowanie ma podwójny język, pozwalający dostosować całość do nogi. Z kolei zastosowana podeszwa oferuje maksymalną precyzję zarówno na skałach, jak i podczas użytkowania obuwia z rakami.

Buty wysokogórskie Zamberlan Expert Pro GTX® RR to:
  • Sprawdzona i przetestowana w warunkach terenowych konstrukcja;
  • Pełne zabezpieczenie przed śniegiem i deszczem dzięki membranie GORE-TEX® Insulated Comfort;
  • Komfort termiczny zapewniany przez warstwę izolacyjną;
  • Maksymalna wytrzymałość dzięki użyciu w cholewce wysokiej jakości skóry Perwanger oraz wysokiego otoku RRS;
  • Maksymalna precyzja podczas użytkowania z rakami automatycznymi;
  • Wysoka przyczepność gwarantowana przez podeszwę Vibram® Teton.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Dufur GTX RR
1 299,00 zł
zobacz szczegóły
Baltoro GTX
1 199,00 zł
zobacz szczegóły
Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły