Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Fitz Roy GTX RR

Lekkie buty do wspinaczki górskiej, które doskonale spiszą się na technicznych drogach i graniach. Dzięki możliwości zastosowania raków półautomatycznych pozwalają na precyzyjne poruszanie się w wymagającym terenie przez cały rok.
1 349,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Superfabric®, syntetyczna skóra
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o podwójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Mulaz Evo
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Tak
Fitz Roy GTX RR
Lekkie buty do wspinaczki górskiej, które doskonale spiszą się na technicznych drogach i graniach. Dzięki możliwości zastosowania raków półautomatycznych pozwalają na precyzyjne poruszanie się w wymagającym terenie przez cały rok.
Buty będące ulubionym wyborem zaawansowanych miłośników gór. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań udało się obniżyć wagę buta i zapewnić pełen komfort poruszania się w nim również w trakcie cieplejszych pór roku.

Cała konstrukcja powstaje w włoskich fabrykach, dzięki czemu każdy jej element jest maksymalnie dopracowany. Nieco wyższy krój cholewki zapewnia optymalne wsparcie kostki podczas przemieszczania się z plecakiem wspinaczkowym. Całość została jednak zaprojektowana w taki sposób, aby pozostawić możliwie duży zakres ruchów stopy, niezbędny podczas wspinaczki na szczyt.

Bardzo niską wagę butów górskich Zamberlan Fitz Roy GTX® RR udało się zagwarantować dzięki wykorzystaniu nowoczesnego rozwiązania Superfabric®. Jest to wytrzymały materiał z nadrukiem z ceramicznych kropek, który zapewnia maksymalną wytrzymałość na przecięcia i uszkodzenia, połączoną z możliwością łatwego zginania i wysoką oddychalnością.

W pokonywaniu skalnych odcinków pomaga podeszwa Vibram® Mulaz Evo ze specjalnymi strefami gładszej gumy z przodu i tyłu. Na dłuższych wypłaszczeniach nieoceniona okaże się amortyzacja z pianki, odpowiadająca za odpowiednie tłumienie drgań. Wszechstronny charakter butów górskich dopełnia możliwość założenia do nich raków półautomatycznych.

Buty alpejskie Zamberlan Fitz Roy GTX® RR to:
  • Perfekcyjne właściwości na wymagających górskich ścianach i w czasie podchodzenia pod nie;
  • Nowoczesna, lekka konstrukcja wykorzystująca materiał Superfabric®;
  • Pełne zabezpieczenie stopy przed wodą dzięki membranie GORE-TEX® Performance Comfort;
  • Maksymalna wytrzymałość gwarantowana przez gumowy otok;
  • Odpowiednia swoboda ruchów stopy, niezbędna na technicznych fragmentach.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
Semi PCS
Semi PCS to system pozwalający na zastosowanie w obuwiu raków półautomatycznych. Umieszczenie w tylnej części podeszwy specjalnie ukształtowanego panelu oraz zagwarantowanie odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, zapewnia pełną kompatybilność. System Semi PCS jest najczęściej stosowany w technicznym obuwiu górskim, wykorzystywanym w wymagającym terenie.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

6000 Karka Evo RR
2 499,00 zł
zobacz szczegóły
Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły
Dufur GTX RR
1 299,00 zł
zobacz szczegóły