Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Jorasses GTX RR Lady

Damskie buty wysokogórskie o zwinnej sylwetce, które dobrze sprawdzą się na trudnych technicznie odcinkach. Zagwarantują nieocenioną pomoc podczas wspinaczki na szczyt zarówno w skałach, jak i użytkowane z rakami półautomatycznymi.
1 269,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Naturalna skóra Perwanger, skóra syntetyczna
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o podwójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Mulaz Evo
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Jorasses GTX RR Lady
Damskie buty wysokogórskie o zwinnej sylwetce, które dobrze sprawdzą się na trudnych technicznie odcinkach. Zagwarantują nieocenioną pomoc podczas wspinaczki na szczyt zarówno w skałach, jak i użytkowane z rakami półautomatycznymi.
Dopracowane buty alpejskie, w których dzięki połączeniu smukłej konstrukcji i najwyższej jakości materiałów, udało się stworzyć precyzyjny but wysokogórski, który doskonale sprawdza się w wymagającym terenie. Całość została perfekcyjnie dopasowana do damskiej stopy, gwarantując maksymalną precyzję podczas pięcia się do góry.

Większość cholewki w butach górskich Jorasses GTX® RR Lady została wykonana z niezwykle wytrzymałej i cechującej się świetnymi parametrami skóry Perwanger, stosowanej tylko w najwyższej klasy obuwiu górskim. Poddanie jej specjalnemu wykończeniu Hydrobloc® oraz zastosowanie w butach membrany GORE-TEX® Performance Comfort gwarantuje doskonałe zabezpieczenie przed wodą chcącą dostać się z zewnątrz. Cała konstrukcja charakteryzuje się wysoką oddychalnością, która umożliwia zachowanie we wnętrzu optymalnego klimatu.

Zastosowany kształt cholewki pozwala na optymalną pracę stopy. Całość może być maksymalnie dopasowana do nogi dzięki precyzyjnemu systemowi sznurowania. Możliwość różnego napięcia sznurówek w dolnej i górnej części umożliwia idealne dostosowanie buta do aktywności.

Techniczne buty górskie dla kobiet nie mogły obyć się bez możliwości zamontowania raków półautomatycznych, które gwarantują precyzję poruszania się w zaśnieżonym i zalodzonym terenie. Bez nich za przyczepność odpowiada zaawansowana podeszwa górska marki Vibram®.

Techniczne buty górskie Zamberlan Jorasses GTX® RR Lady to:
  • Maksymalne dopasowanie do kształtu damskiej stopy;
  • Stosunkowo lekka, jak na buty wysokogórskie, konstrukcja;
  • Wytrzymała cholewka w której zastosowano najwyższej jakości skórę Perwanger z impregnacją Hydrobloc®;
  • Membrana GORE-TEX® doskonale chroniąca stopę przed deszczem i śniegiem;
  • Dobrze zabezpieczający cholewkę gumowy otok;
  • Pełna kompatybilność z rakami półautomatycznymi.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
Semi PCS
Semi PCS to system pozwalający na zastosowanie w obuwiu raków półautomatycznych. Umieszczenie w tylnej części podeszwy specjalnie ukształtowanego panelu oraz zagwarantowanie odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, zapewnia pełną kompatybilność. System Semi PCS jest najczęściej stosowany w technicznym obuwiu górskim, wykorzystywanym w wymagającym terenie.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Expert Pro GTX RR
1 599,00 zł
zobacz szczegóły
Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły
8000 Everest Plus RR
3 539,00 zł
zobacz szczegóły