Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Jorasses GTX RR

Doskonałe buty wysokogórskie w których zastosowano rewelacyjną skórę Perwanger. Model umożliwia zastosowanie raków półautomatycznych, dzięki czemu doskonale spisze się zarówno w ścianie, jak i na lodowcu.
1 269,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Naturalna skóra Perwanger, skóra syntetyczna
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o podwójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Mulaz Evo
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Jorasses GTX RR
Doskonałe buty wysokogórskie w których zastosowano rewelacyjną skórę Perwanger. Model umożliwia zastosowanie raków półautomatycznych, dzięki czemu doskonale spisze się zarówno w ścianie, jak i na lodowcu.
Stosunkowo lekkie buty górskie wykonane w tradycyjnym stylu, z najlepszej naturalnej skóry. Całość tworzy fantastyczny but alpejski na cieplejsze i przejściowe pory roku, który pozwoli zrealizować ambitne cele.

Model ten charakteryzuje się cholewką o umiarkowanej wysokości, która dzięki zastosowaniu odpowiedniego panelu z syntetycznej skóry w górnej części, zapewnia nieco zwiększoną ruchomość stopy. Dolna strefa powstała w całości z bardzo wytrzymałej i zapewniającej świetne właściwości skóry Perwanger, stosowanej tylko w najwyższej klasy obuwiu górskim, przez co cała konstrukcja charakteryzuje się świetną oddychalnością.

Buty górskie Zamberlan Jorasses GTX® RR wyposażono w membranę GORE-TEX® Performance Comfort, która stanowi doskonałe zabezpieczenie przed wodą chcącą dostać się z zewnątrz. Ponadto umożliwia ona zachowanie we wnętrzu optymalnego klimatu, który zapewni stopom komfort w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Zastosowanie precyzyjnego systemu sznurowania pozwala optymalnie dopasować cholewkę do stopy. Możliwość różnego napięcia sznurówek w dolnej i górnej części umożliwia idealne dostosowanie buta do aktywności.

Techniczne buty górskie Zamberlan Jorasses GTX® RR to:
  • Doskonałe właściwości podczas wspinaczki wysokogórskiej;
  • Stosunkowo lekka konstrukcja dobrze sprawdzająca się w cieplejszej części roku;
  • Wytrzymała cholewka wykonana w większości z najwyższej jakości skóry Perwanger, dodatkowo zabezpieczonej impregnacją Hydrobloc®;
  • Membrana GTX® doskonale chroniąca stopę przed deszczem i śniegiem;
  • Dobrze zabezpieczający cholewkę gumowy otok;
  • Pełna kompatybilność z rakami półautomatycznymi.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
Semi PCS
Semi PCS to system pozwalający na zastosowanie w obuwiu raków półautomatycznych. Umieszczenie w tylnej części podeszwy specjalnie ukształtowanego panelu oraz zagwarantowanie odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, zapewnia pełną kompatybilność. System Semi PCS jest najczęściej stosowany w technicznym obuwiu górskim, wykorzystywanym w wymagającym terenie.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

6000 Karka Evo RR
2 499,00 zł
zobacz szczegóły
Expert Pro GTX RR
1 599,00 zł
zobacz szczegóły
Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły