Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Mountain Pro GTX RR

Ocieplane buty wysokogórskie o wysokiej cholewce, które doskonale sprawdzą się w czasie zdobywania alpejskich szczytów w wymagających warunkach.
1 649,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Naturalna skóra Perwanger, Cordura
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o potrójnej gęstości
Podeszwa Zamberlan Vibram® Teton
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Tak
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Mountain Pro GTX RR
Ocieplane buty wysokogórskie o wysokiej cholewce, które doskonale sprawdzą się w czasie zdobywania alpejskich szczytów w wymagających warunkach.
Buty wprost stworzone dla entuzjastów dużych wysokości. Doskonale odnajdują się w mroźnych warunkach, tam gdzie inne konstrukcje zawodzą. Lekkie ocieplenie, wysoka cholewka i ponadprzeciętna wytrzymałość sprawdzają się na trudnych stokach całego świata

Wysokie buty górskie Zamberlan Mountain Pro GTX® RR charakteryzują się klasyczną cholewką, Zastosowano w niej bowiem najwyższej jakości skórę naturalną Perwanger, zapewniającą fantastyczne właściwości użytkowe. Zastosowana impregnacja Hydrobloc® świetnie zabezpiecza ją przed namakaniem. Miejsca w których projektantom zależało na zapewnieniu ruchomości wykonano z Cordury.

Podobnie jak wiele butów wysokogórskich, także ten model wyposażono w membranę GORE-TEX® Insulated Comfort. Oprócz pełnego zabezpieczania przed śniegiem i wodą posiada ona również lekką ocieplinę, która reguluje komfort termiczny w mroźnych warunkach.

Buty górskie Zamberlan Mountain Pro GTX® RR to ponadprzeciętna wytrzymałość niezbędna podczas wspinaczki w skalnym i lodowym otoczeniu. Mocny i wysoki otok oraz pełna kompatybilność z rakami automatycznymi gwarantują pełną niezawodność w górskich warunkach.

Buty wysokogórskie Zamberlan Mountain Pro GTX® RR to:
  • Cholewka z jednego kawałka skóry Perwanger oraz wytrzymałej Cordury;
  • Doskonała impregnacja Hydrobloc® gwarantuje świetne właściwości użytkowe;
  • Membrana GORE-TEX® Insulated Comfort w pełni chroni przed śniegiem;
  • Niezwykle wytrzymały, gumowy otok;
  • Dwustrefowy system sznurowania;
  • Wysoka cholewka z neoprenowym mankietem;
  • Niezawodna podeszwa sprawdzająca się w zróżnicowanym terenie.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Mountain Pro Evo GTX RR
1 699,00 zł
zobacz szczegóły
Expert Pro GTX RR
1 599,00 zł
zobacz szczegóły
4000 Eiger EVO GTX RR
2 749,00 zł
zobacz szczegóły