Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Pamir GTX RR

Prawdziwie alpejskie buty techniczne, które umożliwią zdobycie niejednego szczytu. Przemyślana, wytrzymała konstrukcja pozwoli na pewną wspinaczkę w lodzie i skałach.
1 749,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Naturalna skóra Perwanger, Superfabric®, syntetyczna skóra
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o potrójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Teton
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Tak
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Pamir GTX RR
Prawdziwie alpejskie buty techniczne, które umożliwią zdobycie niejednego szczytu. Przemyślana, wytrzymała konstrukcja pozwoli na pewną wspinaczkę w lodzie i skałach.
Nowoczesne buty wysokogórskie to połączenie zaawansowanych technologicznie materiałów i wieloletniego doświadczenia, które pozwala zaoferować wyjątkowe obuwie do eksploracji najtrudniejszych ścian na świecie. Model ten przygotowano z myślą o zdobywaniu szczytów o średniej wysokości w wymagających warunkach atmosferycznych.

O komfort stóp w butach górskich Zamberlan Pamir GTX® RR dba membrana GORE-TEX® Insulated Comfort z dodatkową warstwą ocieplającą. Takie rozwiązanie pewnie chroni przed śniegiem i wodą, a jednocześnie pozwala zagwarantować nogom odpowiedni komfort termiczny. Wnętrze buta jest również dobrze chronione dzięki neoprenowemu mankietowi oraz podwójnemu językowi, który pozwala na jego perfekcyjne ustawienie.

Charakterystycznym elementem tego modelu jest cholewka wykonana z doskonałego zestawienia materiałów. Podstawowy z nich to specjalnie przygotowywana, gruba, a jednocześnie zachowująca wysoką oddychalność skóra Perwanger. Duże panele wykonano z nowoczesnego materiału Superfabric®, wyjątkowo wytrzymałego na przecięcia i zachowującego elastyczność. Całość jest chroniona niezwykle wytrzymałym gumowym otokiem.

Buty wysokogórskie Zamberlan Pamir GTX® RR to maksymalne dopasowanie do stopy dzięki dwustrefowemu systemowi sznurowania. Całość wyposażono w niezwykle przyczepną podeszwą oraz możliwość założenia profesjonalnych raków automatycznych.

Buty górskie Zamberlan Pamir GTX® RR to:
  • Doskonałe przystosowanie do aktywności alpejskich w niższych temperaturach;
  • Cholewka łącząca wyśmienite właściwości skóry Perwanger oraz lekkiego materiału Superfabric®;
  • Membrana GORE-TEX® Insulated Comfort to ochrona przed wodą i szybką utratą ciepła;
  • Specjalny język umożliwiający maksymalne dopasowanie;
  • Wysoka sztywność;
  • Neoprenowy ochraniacz w górnej części;
  • Pełna kompatybilność z rakami automatycznymi;
  • Wytrzymały gumowy otok na całym obwodzie buta.
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Baltoro GTX
1 199,00 zł
zobacz szczegóły
6000 Karka Evo RR
2 499,00 zł
zobacz szczegóły
Expert Pro GTX RR
1 599,00 zł
zobacz szczegóły