Buty wysokogórskie
mocna konstrukcja i pełna ochrona w ekstremalnych warunkach
buty wysokogórskie

Pelmo Plus GTX RR

Cenione od wielu sezonów buty górskie, które doskonale nadają się do długiego trekkingu, jak i pokonywania bardziej technicznych górskich szlaków. Wysokiej jakości materiały i niezawodna membrana GORE-TEX® składają się na dopracowaną całość.
1 199,00 zł
sklep on-line tabela rozmiarów

Dane techniczne

Krój Wysokie
Cholewka Nubuk
Podszewka Materiał tekstylny
Membrana GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Śródpodeszwa Pianka o podwójnej gęstości
Podeszwa Vibram® Mulaz Evo
Otok Tak
Wzmocniony przód Tak
Raki automatyczne Nie
Raki pół-automat. Tak
Zamberlan Pelmo Plus GTX RR
Cenione od wielu sezonów buty górskie, które doskonale nadają się do długiego trekkingu, jak i pokonywania bardziej technicznych górskich szlaków. Wysokiej jakości materiały i niezawodna membrana GORE-TEX® składają się na dopracowaną całość.
Wszechstronne obuwie górskie, które sprawdza się w zróżnicowanym terenie to coś, czego poszukują turyści uprawiający wiele rożnych aktywności. Ten model doskonale nadaje się zarówno na dłuższe wyprawy, jak i krótsze, nieco bardziej techniczne podejścia. Wszystko to za sprawą odpowiedniej konstrukcji, w której przewidziano nawet możliwość używania raków półautomatycznych w okresie zimowym.

Buty górskie Zamberlan Pelmo Plus GTX® RR to prawdziwa klasyka w kolekcji. Wytrzymała cholewka, zapewniająca dobre wsparcie podczas przemieszczania się z plecakiem, powstała z wysokiej jakości skóry nubukowej. Całość doskonale spisuje się w deszczu dzięki zastosowaniu impregnacji hydrofobowej Hydrobloc® oraz membrany GORE-TEX® Performance Comfort, która nie dopuszcza wody do wnętrza buta.

Maksymalny komfort przemieszczania się w bardziej płaskim terenie zapewnia system Flex-STM pozwalający na swobodne zginanie nogi. Pomocna jest także rozbudowana amortyzacja, przechwytująca znaczną część drgań.

Konstrukcja butów tworzy zwartą i wytrzymałą całość. Wykończenie dolnej części gumowym otokiem doskonale chroni przed przypadkowym uszkodzeniem. Ważnym elementem, gwarantującym pewność każdego kroku, jest podeszwa Vibram® Mulaz Evo, która świetnie spisuje się na różnorodnym podłożu.

Wszechstronne buty górskie Zamberlan Pelmo Plus GTX® RR to:
  • Doskonałe właściwości zarówno na technicznych szlakach, jak i w czasie dłuższego trekkingu;
  • Wysoka wytrzymałość cholewki, wzmocnionej dodatkowo otokiem;
  • Pewne zabezpieczenie przed wodą dzięki membranie GORE-TEX® Performance Comfort;
  • Wyjątkowo przyczepna podeszwa o głębokim bieżniku;
  • Skuteczna amortyzacja;
  • Wysoka jakość wykonania dzięki produkcji odbywającej się we Włoszech;
własciwości butów zamberlan
Made in Italy
Najbardziej zaawansowane modele marki Zamberlan są produkowane we włoskich fabrykach, co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ręczne wykonanie całego modelu przez wyspecjalizowanych pracowników pozwala perfekcyjnie dopracować najmniejszy detal. Metka Made in Italy to pewność, że ten model butów jest wyjątkowy.
GORE-TEX®
GORE-TEX® to najbardziej znana na świecie membrana wodoodporna stosowana w zaawansowanych butach trekkingowych i górskich. Jej głównym zadaniem jest ochrona buta przed dostawaniem się wody do środka, przy jednoczesnym umożliwieniu odprowadzania wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Hydrobloc®
Hydrobloc® to opatentowany przez markę Zamberlan sposób bardzo trwałej impregnacji oraz obróbki skóry na etapie jej produkcji. Dzięki temu charakteryzuje się ona zwiększoną wodoodpornością, jest mniej wrażliwa na zabrudzenia, a także posiada doskonałą wytrzymałość. Obuwie wykonane ze skóry Hydrobloc® cechuje się wysoką żywotnością i świetnymi cechami użytkowymi.
Vibram®
Vibram® to najbardziej znane na świecie podeszwy stosowane tylko w najwyższej klasy obuwiu. W modelach turystycznych i górskich najbardziej ceniona jest oferowana przez nie przyczepność w terenie oraz wysoka wytrzymałość. Wybierając model z podeszwami marki Vibram® można mieć pewność, że doskonale sprawdzą się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.
Semi PCS
Semi PCS to system pozwalający na zastosowanie w obuwiu raków półautomatycznych. Umieszczenie w tylnej części podeszwy specjalnie ukształtowanego panelu oraz zagwarantowanie odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, zapewnia pełną kompatybilność. System Semi PCS jest najczęściej stosowany w technicznym obuwiu górskim, wykorzystywanym w wymagającym terenie.
ZCS
ZCS (Zamberlan Cushioning System) to system amortyzacyjny stosowany w wysokiej klasy obuwiu terenowym. Odpowiednie rozmieszczenie paneli tłumiących drgania, wykonanych z pianki o różnej gęstości, doskonale pochłania wstrząsy powstające podczas każdego kroku. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort przemieszczania się na dłuższych i krótszych trasach.
RRS Rubber Reinforcement System
RRS (Rubber Reinfocement System) to specjalna technologia umieszczania w butach trekkingowych i górskich wytrzymałego gumowego otoku lub wzmocnienia z przodu, stosowana przez markę Zamberlan. Dzięki niej buty charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i dłużej zachowują nadany im pierwotnie kształt.

Zobacz także

Baltoro GTX
1 199,00 zł
zobacz szczegóły
Expert Pro GTX RR
1 599,00 zł
zobacz szczegóły
4000 Eiger EVO GTX RR
2 749,00 zł
zobacz szczegóły