O firmie

Buty Zamberlan to wynik pełnego zaangażowania i wieloletniej tradycji. Początki firmy sięgają ponad 80 lat wstecz. Wszystko zaczęło się w 1929 r. - właśnie wtedy entuzjasta górskich wędrówek, Giuseppe Zamberlan, otworzył swój warsztat szewski u stóp Małych Dolomitów. Połączenie pasji do górskich wędrówek oraz tworzenia coraz lepszego obuwia górskiego sprawiło, że firma zaczęła się rozwijać. W poszukiwaniu coraz lepszych rozwiązań, które sprawdzą się na wymagających górskich szlakach, Zamberlan aktywnie współpracował między innymi z Vitale Bramanim – późniejszym założycielem firmy Vibram®. Stosowanie coraz lepszych mieszanek gumy w podeszwach pozwoliło zaoferować klientom rewolucyjne, jak na swoje czasy, produkty. Duża popularność butów pozwoliła przekształcić działalność z podstawowych usług szewski w wyspecjalizowany zakład, zajmujący się produkcją wysokiej jakości butów górskich.

Zamberlan - marka znana na całym świecie
Prawdziwy przełom nastąpił na początku lat 70-tych, kiedy rodzinny interes przejął syn Emilio. To właśnie dzięki jego staraniom buty Zamberlan stały się znane na całym świecie.
Firma z lokalnego producenta obuwia przekształciła się w markę poważaną w kraju i za granicą. Szybko podbijała kolejne rynki – azjatycki, europejski, a także północnoamerykański. Obecnie buty Zamberlan wysyłane są do ponad 40 krajów na świecie, a rynek eksportowy stanowi aż 90% sprzedaży firmy. Projektanci i specjaliści cały czas wdrażają nowe rozwiązania techniczne, które przekładają się na coraz większy komfort, wytrzymałość oraz obniżenie wagi obuwia górskiego. Od 1993 roku wiele modeli jest wyposażanych w membranę GORE-TEX®, spełniając wysokie wymagania jakościowe jej producenta. Charakterystyczny jest również opracowany przez firmę Zamberlan system wykańczania naturalnych skór – Hydrobloc®. Został on wprowadzony już w 1985 roku. Pozwala doskonale zaimpregnować materiał, zapewniając skórze wysoką wodoodporność i oddychalność – najważniejsze cechy, jakie powinny posiadać perfekcyjne buty górskie. Przekłada się to na fantastyczne właściwości użytkowe, znacznie zwiększając żywotność obuwia.

Wysoką jakość produktów firma zawdzięcza nie tylko przykładaniu ogromnej wagi do używanych materiałów, ale również precyzji wykonania poszczególnych elementów. Podczas gdy wielu producentów przeniosło produkcję za granicę, znaczna część kolekcji jest cały czas wykonywana ręcznie we włoskiej fabryce, przez wysoko wykwalifikowanych pracowników. To właśnie dzięki temu także dzisiaj możesz poczuć prawdziwą pasję w każdej parze butów Zamberlan. Mottem firmy, a także jej głównym celem, stało się hasło: DISCOVER THE DIFFERENCE. Właśnie poczucie tej różnicy – w jakości, wygodzie, trwałości – wyróżnia buty Zamberlan na rynku.